Instrukcje urządzeń KWMATIK

2018.03.22

Opto-repeater sygnału DMX512 model:KW-DOR1

Opto-repeater sygnału DMX512, wzmacnia , regeneruje sygnał DMX512 oraz zapewnia separację galwaniczną dla nowego segmentu.

Produkt i jego cechy: Urządzenie KW-DOR1 służy do odebrania sygnału DMX512 i dostarcza na drugą stronę zregenerowany do kolejnych dwóch segmentów (1 segment to maks. 32 urządzenia DMX512 ). Między stroną “IN” a “OUT” jest separacja galwaniczna w postaci opto-izolacji. Kierunek regeneracji jest jednokierunkowy i przebiega od strony “IN” do “OUT” . Do prawidłowego działania wymaga dwóch zasilaczy z wyprostowanym napięciem w zakresie 7-15V, aby była zapewniona opto-izolacja muszą to być dwa oddzielne zasilacze. Opto-izolacja jest rodzajem separacji galwanicznej , oznacza to że strona “IN “ I“OUT” jest oddzielona elektrycznie i sygnały elektryczne nie wpływają na drugą stronę. Elementem łączącym jest element optyczny, sygnał jest przekazywany na drugą stronę poprzez sygnał świetlny a po drugiej stronie odbierany i zamieniany z powrotem na sygnał elektryczny.

Gdzie znajduje zastosowanie KW-DOR1 I jakich korzyści dostarcza :

Zwiększa zasięg magistrali DMX512 o kolejne 300 metrów I zwiększa możliwość podłączenia kolejnych 64 kolejnych urządzeń DMX512.
Wprowadza opto-izolację I podłączony do niego interfejs lub konsola bez opto-izolacja zyskuję separację galwaniczną
Po stronie “OUT” można podłączać najbardziej kapryśne urządzenia jak dymiarki, potrafiące “siać” po całej szynie DMX512 I “dobijać” inne urządzenia. Takiej cechy nie mają repeatery bez opto-izolacji ,one tylko wzmacniają sygnał.
Można w sposób bezpieczny łączyć segmenty magistrali DMX512 zasilanych z różnych rozdzielnii, faz. Zasilacz strony “IN” podłącza się do gniazda z rozdzielnii pierwszej a zasilacz stony “OUT” do gniazda w rozdzielnii drugiej.
KW-DOR1 ma wbudowane stabilizatory 5V, dzięki czemu napięcie sygnału DMX512 ma stałą wartość I nie jest zależne od wartości zasilania złącza USB, zdarza się że producenci urządzeń DMX512 stosują wejścia DMX512 niezgodne prądową I napięciową ze standardem RS-485, co powoduje że mimo że sygnal jest prawidłowy bo dla np dla logicznej “1” przekracza 2,5V to wejście wymaga około 4V
Można najbardziej drogie i cenne urządzenia wyseparaować od bardziej narażonego segmentu.

Specyfikacja KW-DOR1:

 • Opto-izolacja i odporność napięciowa: 2,5 kV linia DMX512
 • Zabezpieczenie magistrali DMX512 :Termiczne,ograniczenie prądowe, ESD max. 30kV, Max. peak pulse power: PPP = 130 W przy tp = 8/20 μs między żyłą data+/data- i każdą z żył a ziemią.
 • Temperatura pracy: -20°C - +60°C
 • Zasilanie : strona “IN” 7-15V DC wydajność 0,1 A, strona “OUT” 7-15V DC , wydajność 0,4 A, gniazda typu 2.5/5.5, plus na bolcu, zasilacze muszą być transformatorowe  i zapewniać separację galwaniczną o wytrzymałości co najmniej 1kV
 • Złącza XLR3 wejściowe męskie , Opto-repeater sygnału DMX512, wzmacnia , regeneruje sygnał DMX512 oraz zapewnia separację galwaniczną dla nowego segmentu.
 • Instrukcja do urządzenia : http://kwmatiksi.nazwa.pl/uploads/pdf/kwdor1_instrukcja.pdfInstrukcja do konwerterów Ethernet/DMX512 PRO-MYK ART-NET i E1.31

Instrukcja do interfejsów (konwerterów) typu ETHERNET /DMX512 firmy KWMATIK opierających się na protokole ART-NET( w przyszłości także E1.31)  . Modele zaczynające się od nazwy PRO-MYK.
 
      Protokół ART-NET ( DMX512 OVER Ethernet) podobnie jak znany z automatyki przemysłowej MODBUS TCP może być przesyłany w strumieniu danych sieci komputerowej. Dzięki temu popularny standard ETHERNET jest nośnikiem parametrów sterującym oświetleniem na znacznie większą skalę niż pojedynczy zakres 512 kanałów jak w typowym DMX512. W strumieniu danych ethernetowym takich zakresów 512 kanałów , zwanych Universe może być o wiele więcej niż przy zastosowaniu tradycyjnych szeregowych interfejsów jak np OPEN ENTTEC USB. Instrukcja do interfejsu do pobrania [pdf]
więcej

instrukcja do interfejsów KWMATIK USB/DMX512 rodzina: open enttec

Instrukcja dla interfejsów KWMATIK USB DMX512 rodziny: open enttec jest opracowana wg planu

 1. Informacje ogólne o protokole DMX512 
 2. Omówienie interfejsów USB/DMX512 firmy KWMATIK
 3. Instalacja driver'a ze strony FTDI i konfiguracja w systemie Windows, MACintosh OSX , Linux
 4. Szybkie sprawdzenie interfejsu -> najprostsza aplikacja DMX512
 5. Konfiguracja w applikacjach DMX512 
 6. Problemy przy uruchomieniu (TroubleShooting)
więcej

Opto-repeater sygnału DMX512 model:KW-DOR1

Opto-repeater sygnału DMX512, wzmacnia , regeneruje sygnał DMX512 oraz zapewnia separację galwaniczną dla nowego segmentu.

Produkt i jego cechy: Urządzenie KW-DOR1 służy do odebrania sygnału DMX512 i dostarcza na drugą stronę zregenerowany do kolejnych dwóch segmentów (1 segment to maks. 32 urządzenia DMX512 ). Między stroną “IN” a “OUT” jest separacja galwaniczna w postaci opto-izolacji. Kierunek regeneracji jest jednokierunkowy i przebiega od strony “IN” do “OUT” . więcej

Instrukcje do programatorów PLC i innych interfejsów

Dokumentacja i sterowniki do urządzeń firmy KWMATIK:
 • programator model: KW-T01 do PLC,HMI  Shneider Electric, IDEC
 • programator model:  KW-PPI-01 do S7-200 , zamiennik oryginalnego Programatora SIEMENS
 • Konwerter USB/RS-422

Inne interfejsy , w tym LPG wycofane z produkcji

więcej