Artykuły

2017.04.14

Kurs i przykłady obsługi urządzeń DMX512 w aplikacji QLC+

W instrukcji dla interfejsów USB/DMX512 rodziny OPEN ENTTEC jest na jej końcu podpunkt:
  • "Poradnik początkujacego DJ-a i oświetleniowca na przykłądzie aplikacji DMX512 [pdf]"
To jest właśnie ta instrukcja, która jest podstawą tego kursu, na tej stronie bedą się pojawiać przykłady realizacji sterowania różnymi urządzeniami DMX512 (głowy , par LED, skanery i innych)

Przykład pokazuje jak zapanować nad skomplikowanymi trajektorami ruchomych głów.  Przez bardzo proste narzędzie jak "EFX" w QLC+ i zmianę standardowych parametrów można ogarnąć nawet kilkadziesiąt ruchomych urządzeń . Nie trzeba programować setek scen aby tylko ustawić ruch po kole lub po ósemce jak w konsoli i zużyć większość banków pamięci na prosty efekt. Tu jest wszystko pod rękąInny przykład pokazujący "Virtual console" i kilka prostych efektów

Na nowej stronie http://qlcplus.pl/  w języku polskim umieszczone są instrukcje, fixture'y oraz
bardzo dobry video kurs w języku polskim  [cała playlista-link] , także prężnie działa grupa QLC+ Polska na FB [link]
Niżej przykład video kursu (odcinek 1)  • prezentacja /poradnik jak sterować ruchomymi głowami w QLC+ [ppt] , [pdf]

przykład zawarty na filmie do prezentacji:


2018.10.15
Opis protokołu ART-NET i przedstawienie nowego interfejsu firmy KWMATIK Pro-Myk v1.0 opartego na tym protokole.
Dzięki temu protokołowi interfejsy bazujące na nim nie potrzebują sterowników tzw "driverless" co otwiera drogę do każdego systemu operacyjnego i każdego urządzenia z obsługą sieci komputerowej , co jest wygodne szczególnie dla urządzeń mobilnych jak telefony i tablety.
2017.04.14
Kurs obsługi urządzeń DMX512 w aplikacji QLC+. Jest to darmowa aplikacja dostępna w pełnej wersji, którą można stosować także w celach komercyjnych. W Polsce popularna jest aplikacja FREESTYLER DMX512, do której jest mnóstwo instrukcji, tutoriali, filmów , przykładów oraz bogata lista fixtures (bibliotek urządzeń). W Australii zaś "Vixen 3" cieszy się podobnym zainteresowaniem.
QLC+ ma tą przewagę nad nimi z powodu łatwości obsługi, do tego prężnie się rozwija, możliwości rosną a błędy są usuwane.

FIrma KWMATIK stworzyła nieoficjalny podręcznik w PDF tej aplikacji aby szczególnie zaczynającym pracę z interfejsami DMX512 przeznaczonymi do komputera pomóc przesiąść się na nowocześniejsze narzędzie niż konsole.
2016.10.31
Tutorial pokazuje jak w sposób praktyczny wpływać poziomem sygnału (zmiany dźwięku) poprzez aplikację DMX512 i interfejs USB/DMX512.
Pokazuje jak zrobić to sposób skuteczny i prawidłowy pomijając wbudowane mikrofony w urzadzeniach DMX512 jako pozbawione sensu gadżety.
2016.07.08
Testowanie ruchomej głowy "4*25 Super Beam LED Moving Head"
 w QLC+ za pomocą interfejsów KWMATIK USB/DMx512 KW-D04c i KW-MX0